o mnie

Moja własna transformacja na dobrą sprawę rozpoczęła się kilka..naście lat temu. W ciągu ostatnich trzech lat przyspieszała i nabierała intensywności aby w Sierpniu 2018 katapultować mnie w nieznane. Był to moment, w którym rzeczywistość bardzo klarownie pokazała mi - to już czas na zmianę, o której myślisz i mówisz już od dawna. Zmiana, która wiązała się z pożegnaniem dobrze płatnej pracy lidera zespołu IT na etacie i ruszenia we własnym kierunku. Po drodze stanęły nowe wyzwania, organizacja swojego czasu, relacja z pieniądzem i lęk o zabezpieczenie siebie i swojej rodziny, nabyte przekonania o tym co to znaczy być mężem i ojcem (moja Żona niedługo po katapulcie zaszła w ciążę). Praca z lękiem, obawami i niepewnością, jednocześnie odkrywanie nowych możliwości i form pracy. Pogłębianie wiedzy o sobie samym, swoich uczuciach, potrzebach i wartościach. 

W między czasie dowiedziałem się o szkoleniu coachingowym opartym o bliskie mi Porozumienie Bez Przemocy. Zdecydowałem się wziąć udział dla siebie, nie planując co będzie dalej.  Tak zaczęła się przygoda z CFT (Coaching For Transformation). Ta forma pracy zachwyciła mnie tym, jak wiele nowych aspektów samego siebie mogłem poznać, nawiązując kolejne głębokie relacje z samym sobą - pokazywała też wiele starych wzorców, przyzwyczajeń i przekonań, które trzymały mnie w miejscu. Pozwalała z nimi pracować, na ich transformację.

Kierowany intuicją i  pasją podjąłem decyzję o kolejnej "szalonej" inwestycji w samego siebie - inwestycji zarówno czasowej, jak i finansowej - program certyfikacji coachingowej prowadzonej przez szkołę Leadership That Works, twórców metody CFT. Kolejne dziewięć miesięcy to czas bardzo intensywnej pracy i czas wielkich zmian w moim życiu.  W Marcu 2019 stanąłem przed pytaniem "Kim jesteś?", na które nie potrafiłem odpowiedzieć. Całe lata odkrywałem kolejne, nabyte i wyuczone, warstwy swojego "JA" po to, żeby stanąć w miejscu, w którym sam nie miałem pojęcia, jak się identyfikuję.  Był to też moment, w którym w końcu dotarła do mnie świadomość realnego wyboru i wolności. "Kim chcę być?" - przez pryzmat wartości, relacji, mojej obecności w świecie.

To pytanie doprowadziło mnie do Października 2019, zakończyłem szkołę zdobywając certyfikację coachingową. Założyłem własną działalność i rozpoczynam praktykę jako certyfikowany coach. 

Widząc owoce swojej osobistej podróży w ramach CFT i w szczególności pracy z częściami zapragnąłem pogłębić swoją wiedzę o systemie IFS (Internal Family System). Rok 2020 to kolejny etap nauki i pogłębiania swojej praktyki. Pracuję z Guthriem Sayen (Bridge to the Divine), który wiele lat spędził z Richardem C. Schwartzem - twórcą metody IFS. Poznaję jego autorskie metody pracy, których rdzeniem jest IFS a jednocześnie zostały dopasowane do kontekstu pracy coachingowej.

Mam całkowitą klarowność tego, czym chcę się kierować, co jest dla mnie ważne i gdzie zmierzam. Jednocześnie mam świadomość i całkowitą pewność, że to co konkretnie stanie na mojej drodze jest tajemnicą, którą odkrywam każdego dnia.

certyfikaty i szkolenia

certyfikacja coaching for transformation


Dziewięć miesięcy intensywnej nauki coachingowej prowadzonej przez szkołę Leadership That Works. Program akredytowany przez ICF (International Coaching Federation). Szkolenie zakończone certyfikacją coachingową.

Obejmując cień
(Embracing the Shadow)

Kurs Embracing The Shadow

Szkolenie pogłębiające i rozszerzające pracę z cieniem, oparty na Systemie Wewnętrznej Rodziny (IFS) i Porozumieniu Bez Przemocy (NVC) realizowany przez BussinessByHeart.

coaching oparty na potrzebach
(needs based coaching)

Szkolenie NBC

Pół-roczne szkolenie bazujące na metodzie Coaching For Transformation realizowane przez BussinessByHeart.

studium komunikacji bez przemocy (NVC)

Studium Komunikacji NVC

Roczne studium NVC realizowane przez Gdańską Strefę Porozumienia Bez Przemocy. Zajęcia prowadzone przez certyfikowanych nauczycieli NVC.

REZERWUJĘ BEZPŁATNĄ
SESJĘ STRATEGICZNĄ

 Jestem gotowy wypłynąć na głębię i krok po kroku zmieniać swoje życie.

Lukasz Zygmunt Logo

Copyright Łukasz Zygmunt. Kopiowanie treści (w tym zdjęć) bez pisemnego zezwolenia zabronione.
Wszystkie moje działania oferowane są z ramienia Fundacji Samoprzywództwo, KRS 0001055071.